تقویم سیستان-اول بهمن
 
سیستان برای سومین بار...
زابل پایتخت ایران باستان
 
 

واژه واژه ام را در شاهنامه بیاب...
که رستم یلی بود درسیستان...

اول بهمن زادروز فردوسی کبیر برهمه ایرانیان به ویژه سیستانیان مبارک


ارسال شده در تاریخ : جمعه 1 بهمن 1395برچسب:, :: 3:39 بعد از ظهر :: توسط : mojtaba

حلیمه عالی نماینده مردم سیستان از گفت و گوی خود با سرلشکر سلیمانی در حاشیه حضور وی در مجلس خبر داد و بیان کرد: در این گفتگو مسائلی پیرامون منطقه و مشکلات آن بیان شد و سردار سلیمانی خواست تا برایش دعای شهادت کنیم .
عالی از علاقه سرلشکر سلیمانی به مردم سیستان خبر داد و گفت: ایشان در این گفت و گو ابراز علاقه ویژه به مردم سیستان نمود و بیان کرد  "من به سیستان و مردم آن دیار تعلق خاطر دارم و آرزو دارم پس از اتمام ماموریتم اگر  یک روز از عمرم  باقی مانده باشد، فرماندار سیستان شوم و به مردم آن منطقه خدمت کنم".
گفتنی است پیش تر سردار سلیمانی در زمان نبردهای سنگین با گروه داعش در عراق و به خصوص سوریه در پاسخ به این سوال که در این روزهای سنگین نبرد بیشترین توسل را به کدام شهید دارد، گفته است به شهید حاج قاسم میرحسینی، قائم مقام خودش در لشکر 41 ثارالله از دیار سیستان بیشترین توسل را دارد به گونه ای که هر وقت نام این شهید را بر زبان می آورد متحول و منقلب می شود.
بیشک راز علاقه و تعلق خاطر این سردار رشید به مردم سیستان و آرزوی خدمت رسانی به آنها ارتباطی به یار و همرزم شهیدش "حاج قاسم میرحسینی" از دیار مردمان مظلوم سیستان دارد.


ارسال شده در تاریخ : شنبه 12 ارديبهشت 1394برچسب:, :: 1:28 قبل از ظهر :: توسط : mojtaba

سردار سرتیپ شهیدجواد حاج خداكرم

تولد : 1334 تهرا ن
تحصيلات : ليسانس علوم نظامي
مسئوليت : فرمانده انتظامي استان
شهادت : 25 آبان ماه 1376 زابل

علت شهادت: درگيري با اشرارمسلح

وی برای استقرارامنیت درمنطقه سیستان تلاش خالصانه وجدی داشت.


ارسال شده در تاریخ : دو شنبه 15 دی 1393برچسب:, :: 7:18 بعد از ظهر :: توسط : mojtaba

ژیلبر لازار ( Gilbert Lazard) (متولد ۴ فوریۀ ۱۹۲۰)زبان شناس ایرانی و مترجم فرانسوی است.پایان‌نامهٔ دکترای وی دربارهٔ «شکل‌گیری زبان فارسی» (۱۹۴۸) بود.او استاد راهنمای دکترعلی شریعتی و همسرش پوران شریعت رضوی دردانشگاه سوربن در دورۀ دکترا بودوبه زبان سیستانی نیزعلاقمندبود.

کتاب ریخت‌شناسی فعل در زبان سیستانی به زبان فرانسوی ازآثاراین سیستان شناس غربی است.


ارسال شده در تاریخ : یک شنبه 10 فروردين 1393برچسب:, :: 10:28 قبل از ظهر :: توسط : mojtaba

صفحه قبل 1 صفحه بعد

درباره وبلاگ
امیدوارم این یادگاری های مکتوب ناگفته های سرزمینم رابرهمگان روشن نماید. اهورای پاک راشاکرم برآنکه ازجام خدمت ؛به من جرعه ای نوشاندتاگامی درراه اونهم وبه مقام قربش نزدیک گردم. امیدوارم که تلاشم دراهدای این وبلاگ موردرضایت مخاطبین قرارگرفته وباانعکاس نظرات پیرامون مندرجات،مراازانتظارات آینده خودبهره مندفرمایند.
موضوعات
آرشيو وبلاگ
نويسندگان

Alternative content