دکترمحمدرضاصفایی کشتگر
 
سیستان برای سومین بار...
زابل پایتخت ایران باستان
 
 

دکترمحمدرضاصفایی کشتگرمتولدشهرستان زابل-برنده اسکار پزشکی دولت بریتانیا

3اختراع وابتکاردرزمینه تشخیص ودرمان سرطان پستان

معرفی توسط مجله علمی لنست.چهره برترجراحی سرطان پستان جهان

دکتر محمدرضا صفایی کشتگر، فوق تخصص جراحی سرطان پستان و عضو هیات علمی دانشگاه «یو سی ال» لندن با ابداع روش جدیدی برای تشخیص سریع سرطان ظرف چند ثانیه، معتبرین جایزه ابداعات و اختراعات پزشکی انگلستان را دریافت كرد.

جایزه Medical Futures Innovation Award كه ازآن به عنوان جایزه اسکار پزشکی در بریتانیا یاد می‌شود به پاس 10 سال تلاش و تحقیق دكتر كشتگر در زمینه تشخیص سرطان به وی اعطا شد.

طرح تحقیقاتی اصلی دكتر كشتگر كه به عنوان پروژه برتر و منتخب علمی به اعطای این جایزه به وی منجر شد مربوط به تشخیص سرطان از طریق طیف نوری تنها ظرف چند ثانیه است.

به گفته دکتر کشتگر، در این روش، از بافت غده لنفاوی زیر بغل نمونه برداری می شود. سپس طیف نور سفید به این بافت تابانده می شود و بازتاب این نور، به دستگاه مخصوصی می رسد که این تیم ابداع کرده است. سپس اطلاعات مربوط به بازتاب نور سفید، به رایانه داده می شود و از این طریق می توان پی برد که فرد مبتلا به سرطان است یا خیر، بدون آنکه در بافت، برشی ایجاد شود.

از پروژه های بزرگ دیگری که دکتر کشتگر و تیم او در دست دارند، پرتو درمانی در اتاق عمل است. به این معنا که در بیماری که نیازی به برداشته شدن تمام پستان نیست، وقتی توده سرطانی برداشته می شود، رادیوتراپی همزمان در داخل اتاق عمل در اطراف محل عمل انجام می شود.

دکتر کشتگر می‌گوید: یکی از بزرگترین مزایای این روش كه در حدود هزار و 350 بیمار استفاده شده، این است که احتمال بازگشت سرطان بسیار کمتر می شود. همچنین برخلاف جراحی های متداول امروزی، بیمارانی که در داخل اتاق عمل تحت پرتو درمانی قرار می گیرند، نیازی به بازگشت مجدد برای پرتو درمانی ندارند.

این جراح ایرانی كه امیدوار است این روش، تا یک سال دیگر در اختیار همه بیماران سرطانی در بریتانیا قرار بگیرد، خاطرنشان كرد: یكی دیگر از مزایای این روش، دقت بسیار بالای آن است به طوری كه احتمال خطای ناچیزی كه در پرتودرمانی‌های معمول وجود دارد در این روش كاملا از بین می رود؛ چرا که محل انجام پرتو درمانی، به دلیل باز بودن زخم، دقیقا مشخص است.

دکتر کشتگر می گوید که او در کنگره های علمی داخل ایران هم شرکت می کند. کارگاه های زیادی در ایران ترتیب داده و همکاری‌های نزدیکی از نظر علمی، پژوهشی و انتقال تکنولوژی با ایران دارد .

وی كه به عنوان جراح آنکولوژی در دو بیمارستان لندن فعالیت دارد و این روزها به دلیل انجام نخستین عمل جراحی به روش جدید کم تهاجمی و با عوارض کمتر در اروپا مورد توجه رسانه‌های انگلستان قرار گرفته، همچنین علاقه زیادی به انتقال تكنیك‌های جدید از جمله نمونه برداری از غده لنفاوی زیر بغل به متخصصان ایرانی دارد و می‌گوید در این زمینه ارتباط خوبی با جراحان داخل ایران دارد.

در روش جدید جراحی بیماران مبتلا به سرطان پستان كه برای اولین بار در اروپا توسط دكتر كشتگر استفاده شده، با استفاده از تنها یک سوراخ بسیار کوچک، تمامی بافت‌های سرطانی خارج می شود و بدین ترتیب نه تنها طول دوران نقاهت به شکل چشمگیری کاهش پیدا می کند، بلکه می توان همزمان مقدمات لازم برای بازسازی پستان را فراهم کرد.

وی درسال 2010نخستين عمل جراحي Endoscopic Reconstruction خاورميانه در مشهدراانجام داده است.


ارسال شده در تاریخ : جمعه 29 آبان 1394برچسب:, :: 10:27 قبل از ظهر :: توسط : mojtaba

متولد1335شهرزابل-نماینده مردم زابل دردوره های ششم وهفتم مجلس شورای اسلامی-تعدادآراء:155هزارنفر

دکترای چشم پزشکی-تسلط برزبان انگلیسی

آدرس مطب:تهران - منطقه 3 - م. ونک - چهارراه جهان کودک - بین چهارراه گاندی و چهارراه آفریقا - ساختمان 61 - واحد 3 - ک.پ : 19699


ارسال شده در تاریخ : شنبه 20 دی 1393برچسب:, :: 7:52 بعد از ظهر :: توسط : mojtaba

 
متولد1338شهرستان زابل
فوق تخصص کلیه اطفال

 قائم مقام  ریاست دانشکده پزشکی کشور

گزیده ای از سوابق علمی و اجرایی :

اخذ مدرک پزشکی عمومی سال ۱۳۶۵ از دانشگاه علوم پزشکی ایران

اخذ مدرک تخصص کودکان سال ۱۳۶۸از  دانشگاه علوم پزشکی ایران

فوق تخصص نفرولوژی سال  ۱۳۷۴ دانشگاه شیراز

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی سال ۱۳۸۴

شروع به کار سال  ۱۳۶۸ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

ریاست بیمارستان اطفال ۱ سال

 معاونت درمان دانشگاه ۲ سال

ریاست نظام پزشکی استان سیستان و بلوچستان ۴ سال

ریاست دانشکده پزشکی زاهدان ۳ سال

ریاست دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۸ سال

 ریاست بیمارستان امام حسین (ع) ادامه مطلب...

ارسال شده در تاریخ : پنج شنبه 30 مرداد 1393برچسب:, :: 11:54 قبل از ظهر :: توسط : mojtaba

دکترنونازابلی نژاد درخانواده سیستانی تباردرسال1345درشهرمشهدبه دنیاآمد

رشته تخصصی :

پاتولوژی گروه آموزشی :پاتولوژی رتبه علمی : استادیار زمینه های تحقیقاتی مورد علاقه :پاتولوژی اطفال ادامه مطلب...

ارسال شده در تاریخ : دو شنبه 14 مرداد 1392برچسب:, :: 9:44 بعد از ظهر :: توسط : ARASTOO

رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس شورای اسلامی

چهاردوره نماینده مجلس شهرزاهدان باآرای بالای یکصدهزارنفردرهردوره

متولد 1330 شهرستان زابل

جراح و متخصص چشم، فلوشيپ ويتره و رتين، فارغ التحصيل سال 1365 از دانشگاه شهيد بهشتي، استاد پايه30 و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي زاهدان ادامه مطلب...

ارسال شده در تاریخ : سه شنبه 10 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 9:10 بعد از ظهر :: توسط : mojtaba

معاون وزیرسابق بهداشت ودرمان جمهوری اسلامی ایران ادامه مطلب...

ارسال شده در تاریخ : چهار شنبه 23 اسفند 1391برچسب:, :: 8:46 بعد از ظهر :: توسط : ARASTOO

صفحه قبل 1 صفحه بعد

درباره وبلاگ
امیدوارم این یادگاری های مکتوب ناگفته های سرزمینم رابرهمگان روشن نماید. اهورای پاک راشاکرم برآنکه ازجام خدمت ؛به من جرعه ای نوشاندتاگامی درراه اونهم وبه مقام قربش نزدیک گردم. امیدوارم که تلاشم دراهدای این وبلاگ موردرضایت مخاطبین قرارگرفته وباانعکاس نظرات پیرامون مندرجات،مراازانتظارات آینده خودبهره مندفرمایند.
موضوعات
آرشيو وبلاگ
نويسندگان

Alternative content